Трускавець – бальнеологічний курортний містечко в передгір’ї Карпат. Його головним надбанням вважається мінеральна вода «Нафтуся». Вона сприяє регенерації клітин людини, в тому числі клітин внутрішніх органів, очищенню організму від шлаків, токсинів і радіонуклідів. Трускавець знаходиться в оточенні лісів, тому повітря тут особливо чистий, що збільшує ефективність лікування мінеральною водою.

Трохи історії
Згідно виявленим на сьогодні письмовими джерелами, вперше про Трускавець згадується в 1427 році. Однак бальнеологічним курортом це місце вважається з 1827 року, з моменту спорудження будівлі з 8 ваннами для водолікування.
Трохи пізніше, в 1836 році, хіміком Теодором Торосевичем був зроблений хімічний аналіз води, в якій виявилися органічні речовини нафтового походження, які надають їй цілющі властивості.

В кінці 19 століття було відкрито приміщення для інгаляцій, завдяки чому Трускавець став врівень з такими курортами, як наприклад, Вісбаден або Ріхенгаль. Будувалися вілли, готелі, а на початку 20 століття тут було проведено електрику.

До 30-х років Трускавець був визнаний кращим польським курортом, а за радянських часів – носив горде звання всесоюзної здравниці. У ці роки було зведено безліч багатоповерхових санаторіїв і готелів, бюветів мінеральної води; були освоєні нові свердловини.

Сьогодні Трускавець з радістю запрошує вас відчути на собі цілющий ефект води «Нафтуся» і чарівництво чистого гірського повітря. Щорічно місто радо приймає близько 900 тис. Відвідувачів, які знаходять тут велика різноманітність готелів, санаторіїв, оздоровчих і спа-центрів.

Вплив «Нафтусі»
Цілющий ефект мінеральної води досліджується вченими майже два століття. Сьогодні відомо, що вживання «Нафтусі» сприяє виведенню з організму жовчі (і одночасно призводить до зниження рівня холестерину) і сечової кислоти, що запобігає розвитку подагри, уратних ниркових каменів.
Однак основний вплив мінеральної води «Нафтуся» полягає в імуностимулюючу ефекті, завдяки чому прийом води призводить до повного або часткового припинення запальних процесів, як то: цистит, простатит, гастрит, холецистит, коліт та інші.

Обсяг добового споживання води залежить від індивідуальних показників здоров’я людини і визначається лікарем. Як правило, це 200-250 мл тричі на день за годину до їди. Важливо дотримуватися певної фахівцем дозування, щоб прийом «Нафтусі» оздоровив ваш організм, а не приніс йому шкоди.

Існують також протипоказання до застосування мінеральної води. Ознайомимося з ними:

● цироз печінки;
● ішемічна хвороба серця;
● гіпертонія 3 ст .;
● гостра стенокардія;
● ІХС – ішемічна хвороба серця;
● ГН – гломерулонефрит;
● найбільш складні форми цукрового діабету.

Про індивідуальні протипоказання перед вживання води так само необхідно проконсультуватися з лікарем. Ними можуть бути, наприклад, посттравматичний стан черевної порожнини, післяопераційний стан.

Цікаві місця Трускавця
Чи не «Нафтусей» єдиною живе курорт Трускавець. Тут можна знайти місця як для прекрасних заспокійливих прогулянок, так і для активного відпочинку, адже місто лежить в Карпатах, які мають розвинену інфраструктуру для екотуризму.

Дельфінарій «Оскар» подарує дітям і дорослим незабутні враження від спілкування з братами нашими меншими – дельфінами і морськими котиками. До того ж тут можна влаштувати фотосесію з морськими мешканцями, відсвяткувати День народження і провести дельфінотерапію.

Зоопарк «Лімпопо» розташований в 28 км від Трускавця в селі Медіничі. Тут представлено понад 500 видів тварин від близьких нам ведмедів, вовків до дивовижних білих левів, мавп, уссурійських тигрів, леопардів і ягуарів.

Теренкури Трускавця призначені для піших прогулянок в лісі. Пробіжки і заняття скандинавської ходьбою будуть тут дуже корисні і посилять ефект лікування мінеральною водою.

Якщо ви захочете трохи ближче познайомитися з історією краю, то не забудьте відвідати музей історії Трускавця та музей художника Михайла Біласа. Вони розташовані в історичних особняках в центральній частині міста. Музей історії особливо цікавий тим, що в ньому ви зможете дізнатися про життя підгірян і бойків, які населяють Карпати, про їх національно-визвольному русі. До речі, в підвалі будівлі відтворено дуже реалістичне повстанський притулок.

невеликий рада
Вибирати місце перебування в Трускавці варто, виходячи з цілей вашого відпочинку. Якщо це санаторно-курортне лікування, тоді радимо звернути увагу на санаторії, пансіонати, лікувально-рекреаційні комплекси. На нашому сайті представлений огляд санаторіїв і рекреаційних комплексів Трускавця, завдяки якому ви зможете знайти відповідний для себе.

Якщо ж ви подорожуєте самостійно, то можете зупинитися в історичних віллах, готелях і приватних садибах. Інформація про них так само розміщена на нашому сайті.

Бажаємо вам здоров’я і приємного відпочинку в Трускавці!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Call Now Button