
Відпочинок у Трускавці
У передгір’ї Карпат на Західній Україні розмістилося маленьке курортне містечко Трускавець, що відоме не лише в нашій країні, а й далеко за її межами своїми мальовничими краєвидами та лікувальними властивостями місцевих джерел. Територія розташована посеред гір та лісу, тому тут неймовірно чисте повітря, а відпочинок у Трускавці весь рік безперервно приваблює більше 900 тисяч туристів щороку. Насправді тут можна гарно провести час удвох, відпочити з дітьми чи чудово оздоровитися усією родиною.
У Трускавці знайдеться відпочинок на будь-який смак та бюджет:
• Для малюків обладнані готельні комплекси із басейнами та дитячими майданчиками, ігровими кімнатами, культурними програмами для найменших гостей. Серед розваг особливе місце займають велосипедні та піші прогулянки, а також екскурсії, що включають збір грибів та ягід (сезонно).
• Для молоді не обійшлося і без нічних клубів, пабів, барів, фестивалів та інших розваг за інтересами.
• Відпочинок для пенсіонерів у Трускавці привабливий спеціалізованими центрами, в яких можна у комфортних умовах пройти усі необхідні медичні обстеження, отримати дієтичне та водночас смачне харчування, а у вільний від процедур час насолоджуватись тишею та спокоєм гірських вершин.
Бальнеологічні здобутки Трускавця
Всім відомо про мінеральну воду Нафтуся, якою славиться цей курорт, але окрім неї для оздоровчого відпочинку в Трускавці є ще 13 лікувальних джерел. Родзинкою рекреаційних можливостей цієї місцевості також можна вважати лікування Бориславським озокеритом. Тут можна вилікувати не лише тіло, а й душу, бо неймовірні мінеральні води поєднуються із відмінним сервісом, прекрасним кліматом та живописними гірськими краєвидами.

Оздоровлення у Трускавці неможливо уявити без його джерел, тому про кожне з них варто поговорити детальніше:
• Нафтуся або нафтова вода – прісна вода, що пахне сірководнем та має легкий присмак нафти. Вона просто створена для людей, які страждають від застою жовчі та проблем з печінкою. Вживання такої водиці із лікувальними цілями дає можливість посилити відтік жовчі, що нормалізує обмінні процеси в організмі та відновлює функції печінки. Про це свідчить не лише покращення самопочуття пацієнтів, а й встановлення оптимальних показників білірубіну чи холестерину у крові. Кількатижневий курс вживання Нафтусі може наповнити вас енергією та звільнити від вічного відчуття втомлюваності.
• Софія – друге джерело для оздоровлення та лікування у Трускавці, що хоча й не користується таким високим попитом, як Нафтуся, дає відмінні показники у вирішенні проблем із органами травлення. Нормалізує рівень кислотності, допомагає боротися із надмірною вагою, лікує анемію та інші хвороби шлункового тракту.
• Броніслава – цілюща вода, збагачена вуглекислотою та сірководнем, що відрізняються найбільшим рівнем солоності. Через цей показник вона здебільшого використовується для лікування та оздоровлення зовнішніх покривів: полоскання верхніх дихальних шляхів, компреси та пов’язки.
• Барбара – вода із натрієво-магнієвим складом, великими показниками сірководню та вільної вуглекислоти. Довгий час саме ця вода використовувалась для отримання сухої солі «Барбара».
• Едвард – джерело, що утворилося внаслідок видобутку озокериту. З 1910 року активно використовується для лікування та оздоровлення під час відпочинку у Трускавці, за рахунок сильно мінералізованої сірко-водневої та натрієво-кальцієвої води.
• Катерина – мінералізована вода, яка чудово підходить для лікувальних ванн, для комплексного оздоровлення організму.
• Боровина – це не лише водне оздоровлення у Трускавці, а й неймовірні лікувальні грязі, що створені природою із рослинних організмів із мурашиною кислотою у складі. Перед використанням у рекреації такі матеріали проходять спеціальні процедури перетворення із важких мінеральних сполук у полегшені варіанти, які надають користь шкірним покривам та дихальним шляхам. Основа СПА-відпочинку у Трускавці, разом із трускавецьким намулом та озокеритом.
• Трускавецький намул – це також про лікування у Трускавці, адже йдеться про сірчані та соляні лікувальні грязі, що використовують за призначенням лікаря у певних пропорціях.
• Лікувальний озокерит або земний віск – ще один неймовірний здобуток цього лікувального українського курорту, який надає Україні перше місце за якістю, кількістю та можливостями переробки такої цілющої гірської породи. Субстанція за своїми фізичними характеристикам подібна до бджолиного воску, має жовтуватий чи коричневий колір. В медицині ще з 1860 року використовувався для лікування суглобів. Трускавець – мало не єдиний бальнеологічний курорт, де озокерит використовується в оздоровчих цілях на повну потужність.